Neteisėta programinė įranga internete

Laikui bėgant nelegalių kompiuterių programų pasiūla „gatvėse“ persikėlė į elektroninę erdvę ir šiandien nelegalias kompiuterių programas galima rasti ir gauti internete (pvz., internetiniuose aukcionuose, P2P tinkluose ir t.t.). Atsižvelgiant į tai, VPIA pataria:

Pasitikėkite savo įžvalgumu. Palyginkite internetinio pardavėjo siūlomą kainą su kitų pardavėjų kainomis. Atidžiai vertinkite siūlomas nuolaidas, akcijas. Jei programinės įrangos kainai galima pritaikyti taisyklę „per gerai, kad būtų tiesa“ – greičiausiai programa yra neteisėta arba tai galėtų būti internetiniai apgaulingi pasiūlymai (siūlomos prekės, vėliau jų nepristatant).

Atlikite namų darbus. Prieš įsigyjant programas internetu, įsitikinkite, jog internetinis pardavėjas yra patikimas: atlikite viešos informacijos analizę, apsilankykite įmonės tinklalapyje, paskaitykite kitų pirkėjų komentarus, atsiliepimus apie pardavėją, klauskite draugų patarimų, rekomendacijų ir t.t.

Įsitikinkite programinės įrangos autentiškumu. Įtariai žiūrėkite į parduodamas kompiuterių programas, kurios neturi autentiškumą patvirtinančių duomenų. Autentiškumą gali patvirtinti licencinės sutartys, autentiškumo sertifikatai, vartotojo instrukcijos, garantijos ir kt.

Saugokitės atsarginių kopijų. Venkite pardavėjų siūlančių pirkti vien atsargines kompiuterių programų kopijas. Tai akivaizdus įrodymas, jog kompiuterių programa yra nelegali.

Venkite programinės įrangos rinkinių. Skirtingų kompiuterių programų gamintojai skirtingų kompiuterių programų vienoje laikmenoje neplatina.

Saugokite pardavėjo kontaktinę informaciją, taip pat duomenis susijusius su pačiu programinės įrangos pirkimu. Jei po pirkimo paaiškės, jog įsigijote neteisėtą kompiuterių programos kopiją, šie duomenys leis identifikuoti nesąžiningą pardavėją, inicijuoti teisinės atsakomybės taikymą jo atžvilgiu.

Venkite pardavėjų, kurie nesirūpina Jūsų saugumu. Internetinis pardavėjas, siekdamas apsaugoti savo kliento teikiamus duomenis nuo trečiųjų šalių, įdiegia SSL sertifikatą, kuris šifruoja kliento pateikiamus duomenis. Jei internetinis pardavėjas naudoja SSL sertifikatą, naršyklėje parodoma „spynelė“ ant kurios paspaudus rodoma informacija apie sertifikatą – kokiam domenui buvo priskirtas ar kokiai įmonei jis priklauso. Nepamirškite perskaityti internetinio pardavėjo privatumo politikos.

Užtikrinkite saugų mokėjimą. Įsitikinkite, kad mokėjimas yra atliekamas naudojant saugų interneto ryšį. Venkite atlikti finansines operacijas viešose interneto prieigos vietose.

Prieš atliekant pirkimą, atidžiai perskaitykite taisykles, reguliuojančias pirkimą – pardavimą.

2019 © Asociacija "Verslo programinės įrangos aljansas"